» » سیدحسن افتخاری:بهترین ناظر فد راسیون جهانی در اصفهان است

سیدحسن افتخاری:بهترین ناظر فد راسیون جهانی در اصفهان است

در تاریخ : 27.08.94
توسط : admin
نظرات : 0
بازدیدها : 1661
سیدحسن افتخاری:بهترین ناظر فد راسیون جهانی در اصفهان استبدون شک یکی از رشته هایی که به حق قطب ورزش ایران است، رشته ورزشی هندبال است.
نویسنده : عباس بهروان
از افتخارات، مقام ها، بازیکنان ملی پوش، داوران و مربیان این رشته، هر چقدر بنویسم باز هم کم است؛ در روزگاری نه چندان دور، رئیس این فدراسیون، علیرضا رحیمی بوده است. هم اکنون نیز که این رشته در اصفهان با روزهای اوجش فاصله دارد، بازیکنان اصفهانی زیادی در تیم های ملی هستند. به همین منظور، بر آن شدیم تا با یکی از افرادی که همواره نامش با هندبال عجین است، گفتگو کنیم.

 چرا
1) هندبال را انتخاب کردید؟

با تشکر از شما و روزنامه نسل فردا باید به عرض برسانم که من در سال 58 که به دبیرستان ادب آمدم در جوار این دبیرستان، کلوپ ورزشی وجود داشت که به هندبال اختصاص داشت. من از تماشای بازی های هندبال در این مکان لذت می‌بردم تا اینکه یک روز اخوان، پیشکسوت این رشته، از من خواستند که در تمرینات استانی شرکت کنم و من هم با علاقه اینکار را انجام دادم. بعد از مدت ها به کار مربیگری علاقه مند شدم و بعد از بازی در مقطع نوجوانان و جوانان، کسالتی برایم پیش آمد که بازی را کنار گذاشتم و رفتم سراغ مربیگری و حدود سی سال است که مربی هستم.


2) از چه تاریخی در هیات هندبال مسئولیت قبول کردید؟

از سال 91 به اتفاق فرامرز می آبادی که رئیس هیات بودند، به عنوان دبیر هیات، انجام وظیفه می کردم. پس از آنکه وی به تهران رفتند و دبیر فدراسیون شدند مهدوی، رئیس فدراسیون و سلطان حسینی، مدیرکل ورزش و جوانان، من را حدود شش ماه به عنوان سرپرست انتخاب کردند. برنامه هایی که ظرف دو سه سال اجرا شده، برنامه‌هایی بوده که در زمان می آبادی کلید خورده است. سرلوحه کار ما یکی بحث توسعه مسابقات بوده و دیگری توسعه کلاس های مربیگری داوری که به یاری خدا، خوب هم جواب داده است. به جرات می گویم که ما تنها هیئتی هستیم که بیست و پنج دوره مسابقه رسمی، ظرف دو سه سال اخیر در هر سال برگزار کرده ایم و در همه مقاطع فعال بوده ایم. ما از رده ده تا بیست سال، هر دو سال این مسابقات را عین تقویم مسابقات آسیایی برگزار کرده‌ایم. در هندبال ساحلی هم توفیق های خوبی داشته ایم. اصفهان محور هندبال ساحلی است. حمایت کننده تیم ملی ساحلی کشور، شرکت پیام صنعت فولاد سپاهان به مدیریت رضازاده است و در مسابقات آسیایی پس از چهار سال که حضور نداشتیم در مسابقات شرکت کردیم. در اینجا باید از شهرداری اصفهان هم نام ببرم که سازمان ورزش شهرداری همکاری خوبی با هیات داشته و دارند. مسابقات هفته نکوداشت اصفهان امروز در تقویم اصفهان گنجانده شده است. در سال 95 شهرداری اصفهان میزبان این رقابت ها خواهد بود که چند تیم خارجی هم در آن شرکت می کنند.در حال حاضر، وضعیت هندبال ما به گونه ای است که مربیان و مسئولان تیم های ملی، اکثرا اصفهانی ها هستند. این استان پیشینه خوبی در مربیگری و داوری هندبال دارد. در تیم ملی نوجوانان ایران، مهدی رهبری، سرمربی و مصطفی غلامی، مدیر فنی آن هستند و در تیم ملی جوانان، کیوان صادقی به عنوان سرمربی و رسول کشانی هم کنار ایشان خدمت می‌کنند. در تیم ملی ساحلی بنده و علی ربیع فعالیت می کنیم و بالاخره در تیم ملی بزرگسالان، محسن طاهری و حاج مهدی اخوان خدمت می‌کنند و در رده بانوان، فاطمه محمدخانی، کمک مربی تیم ملی جوانان است. در داوری، اردشیر مستاجران و خانم مظاهری نمونه بودند.
یکی از بهترین ناظران فدراسیون هندبال که در حال حاضر ناظر فدراسیون جهانی هم هست محسن کرباسچی است و یکی از بهترین داوران آسیا و جهان مجید کلاهدوزان است که ایشان هم اصفهانی هستند. همکاران من در هیئت، همگی دلسوز و زحمتکش می‌باشند. جا دارد از علیرضا سلیمانی یکی از بهترین مدرسان داوری قدردانی کنم. از مسئول بانوان همچنین از منصور برقی و کیوان صادقی و میردامادی و میرحسینی که هر کدام مسئولیت خود را به نحو شایسته ای انجام می‌دهند، سپاسگزاری می کنم.


3) هندبال ملی ما در چه شرایطی است و چه تعاملاتی با نهادها، ارگان ها و اداره ها داریم؟
تیم ملی بزرگسالان اکثرا از بازیکنان پرورش یافته اصفهان تشکیل شده است و البته چند نفری هم لژیونر شده اند و در تیم های اروپایی بازی می کنند. از جمله اله کرم استکی، سجاد استکی، موسویان، ایمان جمالی و دروازه بان های خوبی مثل سعید برخورداری، محسن باباصفری را داریم. تیم ملی ما در حال آماده شدن برای مسابقات مقدماتی المپیک است. بنده بسیار خوش بین هستم به تیم ملی. اما در مورد تعامل باید عرض کنم که با آموزش و پرورش رابطه خوبی داریم و قول های مساعدی در زمینه های مختلف داده اند اما در مورد حمایت‌کنندگان هم باید بگویم که باشگاه‌ها اکثرا کمبود بودجه دارند.
 در اینجا می طلبد که اداره ورزش و جوانان که بنده خیلی هم از آنها بالاخص از دکتر سلطان حسینی، ممنون هستم به هیات‌های شهرستانی ما قدرت بدهند. در خاتمه باید از باشگاه فولاد مبارکه سپاهان به خاطر همکاری های بی‌وقفه شان تشکر کنم، همینطور از باشگاه ذوب‌آهن و از شهرستان‌ها سپاسگزار باشم که در چند سال اخیر، کاری کردند کارستان.
سیدحسن افتخاری:بهترین ناظر فد راسیون جهانی در اصفهان است
دسته بندی : اخبار و گزارشات
بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
گزارش تصویری

باشگاه سپاهان

سپاهان

بازیکنان سپاهان

تیم سپاهان

سایت سپاهان