» » قینانی: رشد هندبال بانوان اصفهان در گرو تعامل تمام ارگان‌ها است

قینانی: رشد هندبال بانوان اصفهان در گرو تعامل تمام ارگان‌ها است

در تاریخ : 16.09.94
توسط : admin
نظرات : 0
بازدیدها : 2125
قینانی: رشد هندبال بانوان اصفهان در گرو تعامل تمام ارگان‌ها استبا تعامل هیات هندبال استان و هیات شهرستان اصفهان در این ورزش با آموزش و پرورش و باشگاه‌ها، شاهد رشد چشمگیر هندبال بانوان اصفهان در مسابقات رسمی داخلی و ملی هستیم.
به گزارش روابط عمومی هیات هندبال استان اصفهان، اعظم قینانی نایب رئیس بانوان هیات هندبال استان اصفهان شروع فعالیت‌های ورزشی خود را به عنوان بازیکن در رشته بسکتبال در مسابقات قهرمانی آموزشگاه‌های کشور با احراز مقام نخست آغاز کرده و با کمک و هم‌یاری کوهیان با هندبال آشنا شده و در این رشته ورزشی ادامه فعالیت داده است.
از سال 69-1368 که هندبال بانوان شکل گرفت؛ بازیکن این رشته به شمار آمده و در آبان ماه 1371 بهترین بازیکن کشور شناخته شد و به تیم ملی راه پیدا کرد و در نخستین دوره مسابقات کشورهای اسلامی حضور یافت.
وی در سال 1376 بازیکن تیم فولاد مبارکه سپاهان بوده و در 1377 سرمربی این تیم باشگاهی محسوب می‌شد و این همکاری تا سال 82 ادامه یافته و بنا به دلایلی به مدت 5 سال از این تیم جدا شده است.
بین سال‌های 82 تا 88 در سوپرلیگ هندبال داوری مسابقات را برعهده داشت و مجدداً در 1389 به باشگاه فولاد مبارکه سپاهان وارد شده و تا سال 90 در مقام مربی تیم مشغول به کار شد؛ در همان سال تیم هندبال بانوان سپاهان در همه پایه‌ها و رده‌ها منحل شد و دو سال بعد در 1392 این تیم باشگاهی احیا شد و هم‌اکنون سه سال است که تیم هندبال بانوان فولاد مبارکه سپاهان در رده‌های سنی نونهالان و نوجوانان با همکاری سایر همکارانش محمدخانی و حسینی همچنان به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد.
البته لازم به ذکر است که سال 92 همز‌مان با شروع دوباره فعالیت‌های هندبال بانوان باشگاه سپاهان و با توجه به اینکه در آن زمان وی مسئول انجمن بوده، با حمایت هیات هندبال استان به مدت دو روز 60 هندبالیست بانو را در سالن سجادی در تمرینات شرکت داده و در نهایت از این تعداد 35 بازیکن جذب باشگاه فولاد مبارکه سپاهان شده‌اند.
با در نظر گرفتن خدمات قینانی در پنج سال گذشته در مقام نایب رئیس هندبال بانوان شهرستان اصفهان، از سال 93 تاکنون حدود یک سال و نیم است که نایب رئیسی هیات هندبال استان در بخش بانوان به وی واگذار شده و در حال حاضر به طور هم‌زمان این مسئولیت را هم در شهرستان اصفهان و هم استان بر عهده گرفته و نیز تا پایان شهریور ماه سال جاری به مدت 10 سال مسئول انجمن هندبال آموزشگاه‌های استان اصفهان بوده است.
همچنین از سال 1370 به صورت حق‌التدریس در آموزش و پرورش در حرفه دبیری مشغول به کار و تدریس شده و در 1375 رسماً به استخدام این سازمان درآمده است.
با توجه به خدمات ارزنده اعظم قینانی نایب رئیس بانوان هیات هندبال استان اصفهان از زمان شکل‌گیری این رشته ورزشی در حوزه بانوان، به سراغ این بانوی گرامی و فعال در عرصه ورزش رفته‌ایم تا از چند و چون تلاش و زحمات وی در نوع عملکردش طی این سال‌ها در ورزش هندبال بیشتر بدانیم.
اعظم قینانی اظهار داشت: همکاری آموزش و پرورش با هیات هندبال استان اصفهان در استعدادیابی دانش‌آموزان پایه سوم ونهم در این رشته ورزشی انکارناپذیر است زیرا به منظور سرمایه‌گذاری و تقویت تیم‌ها از رده‌های سنی پایه نونهالان، نوجوانان و جوانان؛ چنین حمایت‌هایی در شناسایی و معرفی بچه‌های مستعد از سوی مدارس بسیار اهمیت دارد.
وی افزود: در پایگاه‌های قهرمانی ویژه نونهالان، نوجوانان و جوانان، گروهی مشغول به کار هستند که با جذب و تزریق این رده‌های سنی با استعداد و با ظرفیت بالا به باشگاه‌ها؛ امکان رشد این ورزش را در اصفهان و رقابت هر چه بیشتر بین بازیکنان را فراهم کرده‌اند.
این مسئول تصریح کرد: بسیاری از معلمان آموزش و پرورش در هیات‌ها فعالیت می‌کنند و تمام سعی و کوشش آن‌ها در تشویق دانش‌آموزان علاقه‌مند به هندبال هم‌سو با برنامه‌های هیئت پیش می‌رود به طوری که چندین سال است که این تعامل به خوبی صورت می‌گیرد و امیدواریم هندبال در آینده همچون سال‌های قبل اولین رشته بانوان ورزشکار اصفهانی باشد.
وی خاطر نشان کرد: از دو سال پیش تصمیم گرفتیم بر روی متولدین 83 که در سال 2020 به سن نوجوانی می‌رسند، کار کنیم زیرا چشم‌انداز هندبالیست‌های نوجوان ما برای سال‌های آتی که مسابقات برون‌مرزی در همین پایه سنی برگزار خواهد شد.
قینانی ادامه داد: فرستادن مربیان با شرکت در کلاس‌های آموزشی که بر طبق اصول مربیگری به شیوه نوین امروزی و کاملاً علمی آموزش داده می‌شوند، به ارتقای سطح کیفی معلومات مربیان پایه کمک کرده است.
وی عنوان کرد: دوازدهم و سیزدهم آذر ماه مربی تیم ملی به اصفهان آمد و یک کارگاه آموزشی دو روزه برای آموزش دروازه‌بانی با حضور آقایان و بانوان به منظور بالا بردن سطح دانش مربیان پایه صورت گرفت.
این مقام مسئول با بیان اینکه در لیگ برتر حال حاضر هندبال بانوان کشور، تیم ذوب‌آهن تنها نماینده از استان اصفهان حضور دارد، تأکید کرد: به جرأت می‌توان گفت این تیم افتخار اصفهان در این چند سال محسوب می‌شود زیرا با داشتن مشکلات مالی در سال‌های اخیر و رفتن برخی بازیکنان مطرح به تیم ثامن‌الحجج که با بستن قراردادهای آنچنانی، هندبالیست‌های حرفه‌ای را به سمت خود کشانده و با توجه به اینکه همین امسال نیز ذوب‌آهن بعضی از بازیکنان خوبش را در اختیار نداشته، نتایج قابل قبولی به دست آورده است.
به گفته وی اگر شرایط برای این تیم در لیگ برتر به خوبی پیش رود و آسیب‌دیدگی بازیکنان و سایر مشکلات سر راهشان قرار نگیرد؛ تصاحب یکی از سکوهای برتر را برایشان پیش‌بینی می‌کنم.
این مسئول با اشاره به اینکه خود سرمربی و مدیر فنی هندبال بانوان فولاد مبارکه سپاهان در رده‌های سنی پایه است، یادآور شد: 6 بازیکن بزرگسالی که سال گذشته جذب باشگاه ذوب‌آهن نشده بودند و به صورت کمکی در تیم فولاد مبارکه سپاهان در دسته یک از آن‌ها استفاده می‌شد؛ امسال به عنوان بازیکنان آزاد می‌توانستند در تیم‌های دلخواهشان بازی کنند که از این 6 نفر، 4 بازیکن در تیم ذوب‌آهن برای شرکت در مسابقات لیگ برتر در سال جاری حضور پیدا کردند.
وی بیان کرد: اواخر بهمن ماه سال جاری تیم نوجوانان باشگاه فولاد مبارکه سپاهان در رقابت‌های باشگاهی شرکت می‌کند و همچنین تیم فولاد مبارکه سپاهان در مسابقات دسته یک به مصاف حریفان خواهد رفت که ورودشان به شهر بندرعباس از 21 آذر امسال صورت می‌گیرد و از 22 همین ماه مسابقات آغاز و تا 29 آذر ادامه خواهد یافت.
قینانی به کسب مقام سوم در رقابت‌های دسته یک سال گذشته توسط بانوان هندبالیست سپاهان اشاره و تأکید کرد: تیم نوجوانان اصفهان سال گذشته در مسابقات پایگاه‌های قهرمانی در یزد به مقام اول دست یافت و در همین رقابت‌ها تیم جوانان به دلیل حضور تیم اول؛ ذوب‌آهن در مسابقات لیگ برتر، با تیم دوم در تبریز شرکت کرد و به مقام دوم رسید و هیئت استان اصفهان موفق شد در بین تمام هیئت‌های سایر استان‌های کشور مقام نخست را از آن خود کند.
قینانی: رشد هندبال بانوان اصفهان در گرو تعامل تمام ارگان‌ها است
وی تصریح کرد: پنجم آذر ماه امسال در صفاییه مبارکه به میزبانی باشگاه فولاد مبارکه سپاهان همایشی با حضور جمعی از نایب رئیس‌ها از سراسر کشور با هدف همفکری و خرد جمعی انجام گرفت تا در آینده با برنامه‌ریزی بهتر بتوانیم به اهداف پیش رو جامه عمل بپوشانیم که من از برگزارکنندگان این امر تقدیر و تشکر می‌کنم.
نایب رئیس بانوان هیات هندبال استان اصفهان گفت: افتخاری به مدت سه سال دبیر هیئت بوده و یک سال است که به عنوان سرپرست انجام وظیفه می‌کند و از عملکرد و زحمات وی در تلاش برای جذب اسپانسر و تقویت تیم‌ها از پایه در باشگاه‌ها بسیار تشکر و قدردانی می‌کنم.
وی تأکید کرد: مسئولان ورزش استان پیگیر مسائل و مشکلات هندبال بانوان هستند و با توجه به حذف نوع جنسیت در این رشته، جدای از آقا بودن یا بانو بودن؛ در رفع بسیاری از مشکلات تلاش می‌کنند و به همین دلیل است که در اکثر رده‌های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان از استان اصفهان در تیم ملی ملی‌پوشان حضور دارند.
قینانی یادآور شد: همه مشکل مالی دارند اما مهم این است که بتوانیم با تعامل و همکاری ارگان‌ها و سازمان‌هایی همچون آموزش و پرورش و شهرداری امکانات لازم را برای بانوان علاقه‌مند در سطح استان که بسیار مستعد و توانمند هستند و جایگاهشان سکوهای قهرمانی است، فراهم کنیم.
این مقام مسئول ادامه داد: جا دارد از شهرداری قدردانی کنم که در بخش ساحلی از هیچ تلاشی فروگذار نکرده‌اند؛ به طوری که با برگزاری تورنمنت‌های خاص و مسابقات در مناسبت‌های به خصوص مانند رمضان یا نکوداشت اصفهان زحماتی فراوان متحمل شده‌اند؛ همچنین از مربیان آموزش و پرورش کمال تشکر و سپاس را دارم که با استعدادیابی در مدارس دانش‌آموزان را به سمت این ورزش سوق داده و به باشگاه‌های فولاد مبارکه سپاهان و ذوب‌آهن معرفی می‌کنند.
دسته بندی : اخبار و گزارشات
بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
گزارش تصویری

باشگاه سپاهان

سپاهان

بازیکنان سپاهان

تیم سپاهان

سایت سپاهان