» » اعظم قینانی: قهرمانی پایدار نیست اما اخلاق ماندگار است

اعظم قینانی: قهرمانی پایدار نیست اما اخلاق ماندگار است

در تاریخ : 12.12.94
توسط : admin
نظرات : 0
بازدیدها : 1635
اعظم قینانی: قهرمانی پایدار نیست اما اخلاق ماندگار استچشم‌انداز هندبال اصفهان در پنج سال آینده به بلوغ می‌رسد زیرا در چهار سال گذشته تنها یک تیم در سوپرلیگ داشتیم اما برای سال آینده تعداد نماینده‌ها به دو تیم رسیده است.
به گزارش روابط عمومی هیات هندبال استان اصفهان، اعظم قینانی نایب‌رئیس بانوان هیات هندبال استان با بیان این مطلب اظهار داشت: به‌ جای تکیه‌ بر قهرمانی؛ باید سعی کنیم در ورزش اخلاق پهلوانی داشته باشیم به این دلیل که قهرمانی‌ها بالاخره روزی از یاد می‌روند اما این اخلاق است که همچنان ماندگار مانده و نامی نیک از خود بر جای می‌گذارد.
وی افزود: نخستین دوره مسابقات کشوری هندبال ساحلی بانوان از 12 اسفند ماه سال جاری به مدت سه روز در بندرعباس انجام می‌شود که سه تیم دانشگاه آزاد شاهین‌شهر، نونهالان هیات شهرستان اصفهان و ذوب‌آهن از استان اصفهان در این رقابت‌ها حضور پیدا می‌کنند.
این مسئول تصریح کرد: امسال تنها تیم حاضر در سوپرلیگ هندبال بانوان از استان اصفهان؛ تیم هندبال بانوان ذوب‌آهن بوده که به مقام چهارم دست‌یافته است.
وی عنوان کرد: در دی‌ ماه سال جاری تیم هندبال بانوان سپاهان در لیگ دسته یک با حضور 16 تیم؛ توانست مقام قهرمانی را از آن خودکرده و به لیگ برتر صعود کند.
قینانی خاطرنشان کرد: در مسابقات هندبال نوجوانان از سری رقابت‌های باشگاه‌ها و دسته‌جات آزاد که از 16 تا 23 بهمن‌ ماه امسال در اصفهان در شهرستان مبارکه برگزار شد، 19 تیم حضور داشتند و در نهایت تیم نوجوانان سپاهان به قهرمانی رسید. البته باید به این نکته اشاره کرد؛ بانوان هندبالیست سپاهانی سومین سال متوالی است که به این عنوان دست می‌یابند.
وی اظهار داشت: در رقابت‌های هندبال نوجوانان به میزبانی شهرستان مبارکه؛ از استان اصفهان به‌ جز سپاهان سه تیم هیات شهرستان اصفهان، ذوب‌آهن و شاهین‌شهر نیز شرکت کردند.
این مقام مسئول بابیان اینکه تیم‌های هیات شهرستان اصفهان و سپاهان بسیار خوب ظاهر شدند، تأکید کرد: می‌توانستیم به‌ جای چهار تیم، دو تیم به این مسابقات بفرستیم و قطعاً تیم دوم هم سکو می‌گرفت اما با در نظر گرفتن محتوای بحث عمومی رشته هندبال و همچنین استعدادیابی برای تیم ملی؛ تصمیم گرفتیم که چهار تیم شرکت داده شوند تا بازیکنان نیمکت نشین نیز بیشتر در میدان مسابقه حضور پیدا کرده و توانایی‌هایشان را نشان دهند.
به گفته وی تیم هندبال بانوان شاهین‌شهر در رقابت‌های لیگ دسته دو به میزبانی قزوین شرکت کرد اما متأسفانه از گروه خود بالا نیامد و حذف شد.
قینانی تصریح کرد: مسابقات آموزش‌ و پرورش در هندبال بانوان در دو مقطع تحصیلی متوسطه اول و ابتدایی با حضور هشت تیم صورت گرفته که رقابت‌های مقطع ابتدایی از پنج‌شنبه همین هفته آغاز خواهد شد.
وی افزود: مسابقات مقطع متوسطه اول انجام شد و نتایج نیز به این صورت رقم خورد؛ ناحیه سه مقام اول، ناحیه دو مقام دوم و ناحیه شش مقام سوم را کسب کردند؛ همچنین کاپ اخلاق به تیم شاهین‌شهر رسید.
نایب‌رئیس بانوان هیات هندبال استان اصفهان با اشاره به اینکه مسابقات دانشگاه‌ها را از همین هفته خواهیم داشت، یادآور شد: اگر رشدی در هندبال بانوان اصفهان هست؛ منوط به فعالیت‌های خوب مربیان و داوران بوده و نیز مسابقاتی که در استان اصفهان صورت می‌گیرد، در حقیقت می‌توان گفت بخش عظیمی از تفریحات بانوان شرکت در همین رقابت‌هایی است که هیئت هندبال استان اصفهان برگزار می‌کند.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه نیروهای کارآمدی در این رشته ورزشی در استان فعال هستند به‌ ویژه در بخش پایه شهرستان‌ها خمینی‌شهر، نجف‌آباد و شاهین‌شهر خیلی خوب کار می‌کنند؛ اگر اسپانسر داشته باشیم می‌توانیم در رده‌های سنی مختلف نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان تعداد بیشتری بازیکن در سطح بین‌المللی به تیم ملی معرفی کنیم.
قینانی اظهار داشت: چشم‌انداز هندبال استان اصفهان در پنج سال آینده به بلوغ می‌رسد چراکه در چهار سال گذشته ما در سوپرلیگ تنها یک تیم داشتیم اما برای سال آینده تعداد نماینده‌هایمان به دو تیم رسیده که امیدواریم در چهار یا پنج سال بعد این رقم افزایش پیدا کرده و تعداد زیادی تیم از استان اصفهان در لیگ برتر شرکت کنند.
وی ادامه داد: جا دارد از سیدحسن افتخاری رئیس هیات هندبال استان اصفهان یک تشکر ویژه داشته باشم زیرا تعامل خوبی با آموزش‌ و پرورش، شهرداری و دیگر ارگان‌ها برقرار کرده، به بخش بانوان بسیار توجه دارد، در برگزاری مسابقات بین مدارس و دانشگاه‌ها تلاش بی‌وقفه داشته و دیدگاهش تنها توسعه ورزش هندبال در سطح استان نیست بلکه با زحمات شبانه‌روزی خود سعی دارد کاری کند که هندبالیست‌های اصفهانی در آسیا و جهان به موفقیت برسند.
اعظم قینانی: قهرمانی پایدار نیست اما اخلاق ماندگار است
دسته بندی : اخبار و گزارشات
بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
گزارش تصویری

باشگاه سپاهان

سپاهان

بازیکنان سپاهان

تیم سپاهان

سایت سپاهان