» » افتخار دیگری برای مجید کلاهدوزان

افتخار دیگری برای مجید کلاهدوزان

در تاریخ : 15.12.94
توسط : admin
نظرات : 0
بازدیدها : 1815
افتخار دیگری برای مجید کلاهدوزانبر اساس تصمیم هیات اجرایی فدراسیون جهانی هندبال، کوبل داوران ایران و کره جنوبی از آسیا در المپیک 2016 ریو قضاوت می‌کنند.
به گزارش روابط عمومی هیات هندبال استان اصفهان به نقل از فدراسیون، داود توکلی رئیس کمیته داوران کنفدراسیون هندبال آسیا و عضو کمیته داوران فدراسیون بین‌المللی هندبال با اعلام اینکه روز گذشته 16 کوبل منتخب هندبال جهان از سوی IHF برای شرکت در المپیک دعوتنامه خود را دریافت کرده‌اند، اظهار داشت: رقابت‌های المپیک پر ارزش‌ترین حضور برای کوبل داوری یک کشور محسوب می‌شود که این افتخار برای بار دوم در تاریخ هندبال کشورمان تحقق یافته است. اولین انتخاب داوران ایرانی در المپیک 2008 پکن بود که در همان سال هم مجید کلاهدوزان به همراه محسن کرباسچی (2 داور اصفهانی) در زمره داوران المپیکی قرار گرفتند. با انتخاب ایران و کره، داوران آسیایی بعد از اروپا بهترین داوران در هندبال جهان محسوب می‌شوند.
توکلی گفت: در سیستم نظارت پیچیده فدراسیون‌های بین‌المللی و آسیایی هندبال تداوم قضاوت صحیح، آمادگی بدنی آرمانی، تسلط کامل به زبان انگلیسی و نحوه اجرای صحیح قوانین و بالاخص شخصیت قوی داوران چه در زمین و چه خارج از آن به دقت توسط ما تحت کنترل دائم است.
مجید کلاهدوزان و علیرضا موسویان داوران ممتاز بین‌المللی کشورمان با قضاوت‌های شایسته در بازی‌های آسیایی اینچئون 2014، مسابقات قهرمانی‌ آسیا بحرین- 2014 و 2016، انتخابی المپیک 2016 ریو در قطر و قهرمانی جوانان آسیا 2014 در تبریز و چندین دوره جام باشگاه‌های آسیا، همواره در زمره بهترین داوران آسیا بوده‌اند. علیرضا موسویان رئیس کمیته داوران فدراسیون هندبال که 39 ساله است از سال 2006 داور قاره‌ای و از سال 2008 داور بین‌المللی بوده است و مجید کلاهدوزران از سال 2001 در سطح قاره‌ای و از سال 2003 در سطح بین‌المللی به قضاوت پرداخته است.
سال گذشته مسابقات قهرمانی جوانان جهان در برزیل محل درخشش کوبل داوری ممتاز کشورمان بود که در میان 16 کوبل جهان در رده دوم دنیا قرار گرفته و با قضاوت دیدار نیمه‌نهایی میان فرانسه و مصر توانستند جایگاه خود را در داوری جهان محکم کنند.
کوبل داوری کلاهدوزان- موسویان پیش از آغاز رقابت‌های المپیک 2016 ریو در گروه یک مرحله نهایی انتخابی المپیک از 19 تا 22 فروردین در شهر گدانسک لهستان دیدارهای حساس لهستان، مقدونیه، تونس و شیلی را قضاوت می‌کنند تا 2 تیم برتر این گروه و 2 گروه دیگر به عنوان آخرین 6 تیم به المپیک ریو راه یابند.
افتخار دیگری برای مجید کلاهدوزان
دسته بندی : اخبار و گزارشات
بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
گزارش تصویری

باشگاه سپاهان

سپاهان

بازیکنان سپاهان

تیم سپاهان

سایت سپاهان