» » نشست خبری رئیس هیات هندبال استان اصفهان

نشست خبری رئیس هیات هندبال استان اصفهان

در تاریخ : 24.12.94
توسط : admin
نظرات : 0
بازدیدها : 1653
نشست خبری رئیس هیات هندبال استان  اصفهانکنفرانس مطبوعاتی سید حسن افتخاری رئیس هیات هندبال استان اصفهان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی هیات هندبال استان اصفهان، کنفرانس مطبوعاتی سید حسن افتخاری، اعظم قینانی، منصور برقی و علیرضا سلیمانی رئیس، نایب رئیس، مسئول کمیته مسابقات و کمیته داوران هیات هندبال استان اصفهان برگزار شد.
سید حسن افتخاری در این نشست اظهار داشت: هندبال اصفهان در داوری شرایط ایده‌آل و خوبی را دارد و داوران هندبال خوبی از اصفهان در سطح آسیا و جهان حضور داشته و که در سطح کشور نیز بهترین داوران کشوری اردشیر مستأجران و خانم مظاهری، ناظرین بانوان، خانم ذوفن بهترین ناظر شد که 6 کوبل داوری آقایان داریم که بار لیگ بر دوش آن‌هاست.
وی افزود: اعتقاد من بر این است که ما باید سخت کوش باشیم و ما با گفتن پول نیست نمی‌توانیم شرایط را تغییر دهیم و به دنبال این هستیم که با کوشش و تلاش صفحه افتخارات اصفهان را در همین سطح نگاه داریم و از اداراتی که منشأ توسعه هستند درخواست همکاری داریم و به‌جای گلایه کردن باید نیروی کار خود را مضاعف کنیم.
رئیس هیات هندبال استان اصفهان با بیان اینکه تلاش و کوشش در هندبال می‌تواند سبب جذب نیرو شود، خاطرنشان کرد: باید دانست در هندبال اغلب سنگینی کار بر دوش آموزش و پرورش است که تفاهم نامه‌ای نیز میان فدراسیون هندبال و وزارت آموزش‌وپرورش امضا شده و در این راستا کلاس‌هایی پیش‌بینی شد تا مدرسین ورزش نیز هندبال را از خود بدانند.
وی تصریح کرد: ما به‌دنبال آموزش‌وپرورش و دانشگاه‌ها رفته‌ایم و اعتقاد بر این داریم که استعدادهای خوبی در هندبال دانشگاه‌ها وجود دارد و باید مانند کشورهای اروپایی که بار توسعه ورزش بر دوش دانشگاه‌ها هستند ما نیز به دانشجویان توجه کنیم و به همین منظور مسابقات دانشجویی در استان برگزار شد، البته دانشگاه‌ها هنوز در شرایطی نیستند که در یک استان با یکدیگر رقابت کنند.
افتخاری با بیان اینکه انتظار این را داریم که برخی از دانشگاه‌ها مانند اصفهان و صنعتی اصفهان حداقل یک تیم را بدهند، گفت: امیدوار هستیم تا قشر جوانی که به دانشگاه‌های استان می‌آیند در این ورزش ورود پیدا کنند و باید دانست که یک دوره مسابقه در سال تنها فرار نیرو دانشجو را در پی دارد.
وی بیان کرد: بخش مهم‌تری از کار خود را برای ترغیب نیروهای نظامی در هندبال می‌گذاریم و باید بگویم 4 رکن اصلی ورزش به صورت گسترده، آموزش و پرورش، دانشگاه، نیروهای انتظامی و کارگری هستند که باید حمایت شوند و توجه ویژه‌تری به این 4 رکن داشته باشیم و پس از آن به باشگاه‌ها به ویژه باشگاه‌های خصوصی توجه کنیم.
رئیس هیات هندبال اصفهان با بیان اینکه برخی تیم‌ها به دلیل عدم حضور در لیگ سعی در تیم داری ندارند، اظهار داشت: متأسفانه برخی از باشگاه‌ها با عنوانی چون ما تیم در لیگ نداریم، به چه دلیل به هندبال بپردازیم از حضور در هندبال سر باز می‌زنند و این در حالی است که در دوران قدیم هندبال دوستان از جیب خود برای این ورزش می‌گذاشتند و حضور در یک باشگاه برای دانش آموزان یک افتخار است، البته ما نیز باید در این زمینه حمایت بیشتری داشته باشیم.
وی افزود: ما باید از برخی ارگان‌ها مانند شهرداری تشکر کنیم که زیرساخت‌های لازم را فراهم می‌کنند مانند زیرساخت هندبال ساحلی که در اصفهان صورت گرفت و پس از آن برای نخستین‌بار هندبال ساحلی بانوان انجام شد و در بسیاری از مسابقات کشوری نیز تیم‌های اصفهانی رتبه‌های برتر هندبال ساحلی را به خود اختصاص داده‌اند و در نخستین مسابقات بانوان نیز تیم اصفهان و ذوب‌آهن قهرمان شدند.
افتخاری با اشاره به مسابقات هندبال ساحلی اصفهان خاطرنشان کرد: برای نخستین‌بار در مسابقات ساحلی اصفهان 2 تیم خارجی نیز برای حضور در مسابقات به ایران می‌آیند و هر ساله در هفته نکوداشت این مسابقات در بخش آقایان و بانوان برگزار می‌شود که با توجه به پیش‌بینی‌ها امسال بیش از 32 تیم در این مسابقات شرکت می‌کنند که در این راستا هم باشگاه‌ها و هم برخی ارگان‌ها نیز به ما کمک کردند و کم‌ترین فشار روی دوش هیئت هندبال بوده است.
وی تصریح کرد: تیم‌های ملی بانوان و آقایان نیز در این مسابقات انتخاب می‌شوند و برای حضور در مسابقات آسیایی ویتنام آماده می‌شوند، در سال 94 به جز لیگ برتر 50 اعزام کشوری داشته‌ایم که 36 اعزام سالن و 14 اعزام ساحلی بوده‌اند، 7 تیم از نونهالان اصفهان در مسابقات ریاست جمهوری شرکت کرده‌اند که کشورهای قطر، چین، لهستان و پاکستان نیز حضور داشتند و در پایان دو تیم اصفهانی جز 4 تیم برتر نیز بوده‌اند.
رئیس هیات هندبال اصفهان با بیان اینکه پرسنل باشگاه‌های ‌سپاهان و ذوب‌آهن عاشقانه به فکر هندبال هستند، بیان کرد: ظرفیت‌های هندبال در اصفهان بسیار بالاست و این در حالی است که سپاهان و ذوب‌آهن 2 برند بزرگ بین‌المللی هستند و زمانی که در بازی‌های آسیایی یکی از این دو تیم نباشند برای بزرگان هندبال آسیا مسئله‌ای عجیب است و برای آینده به دنبال تلاش، کوشش، رایزنی و همکاری هستیم و اعتقاد بر این داریم که ما نیز باید به این باشگاه‌ها کمک کنیم.
وی گفت: تیم‌های ما در لیگ از 4 تیم به 2 تیم رسیده، پس ما در اصفهان باید شیبی صعودی را طی کنیم و مدیران باشگاه‌ها رویکردی داشته باشند که هندبال را در سبد تیم‌های خود بگذارند و هیئت هندبال از هرگونه کمک به هندبال دریغ نمی‌کند.
افتخاری با اشاره به اجرای طرح هندبال خیابانی در اصفهان اظهار داشت: شهرداری راهکاری را برای هندبال خیابانی پیش‌بینی کرده تا 3 محل زمین‌های روباز را به هیئت معرفی کند تا استعدادیابی از سوی هیئت هندبال صورت گیرد و این اتفاق تنها با حضور شهرداری امکان پذیر است، در 3 سال آینده خمینی‌شهر، نجف‌آباد و فلاورجان می‌توانند یک تیم در لیگ داشته باشند اما متأسفانه این تیم‌ها حامیان خوبی ندارند.
وی در پاسخ به سؤال مبنی بر اینکه برای افزایش جذابیت سرمایه‌گذاری در ورزش چه اقداماتی باید صورت گیرد، افزود: مدیرانی که کار ورزش انجام داده‌اند اگر در سیستم‌های اداری باشند نتیجه مثبتی در پی دارد، اما حضور مدیران غیر ورزشی مشکل‌ساز می‌شود و باید دانست کسانی که قرار است در رأس کار قرار گیرند باید از بدنه ورزش باشند و اگر اطلاعاتی نداشته باشند سبب سردرگمی در آن رشته ورزشی می‌شوند.
رئیس هیات هندبال اصفهان خاطرنشان کرد: ابتدا قصد ما این است که هیئت رئیسه‌ای قوی که پیش زمینه ورزشی داشته باشند را در نظر بگیریم و در این هیئت رئیسه لازم است تا افرادی حضور یابند که علاوه بر ورزشی بودن وجهه خوبی داشته باشند تا بتوانند با لابی و رایزنی سبب حضور برخی از بخش‌های خصوصی در هندبال شوند.
وی با اشاره به ساحل زاینده‌رود تصریح کرد: هدف اصلی ما در هندبال ساحلی این است که ساحل زاینده‌رود را معرفی کنیم و کمک خوبی در جذب توریست داشته باشیم.
نشست خبری رئیس هیات هندبال استان  اصفهان
نشست خبری رئیس هیات هندبال استان  اصفهان
نشست خبری رئیس هیات هندبال استان  اصفهان
نشست خبری رئیس هیات هندبال استان  اصفهان
نشست خبری رئیس هیات هندبال استان  اصفهان
نشست خبری رئیس هیات هندبال استان  اصفهان
نشست خبری رئیس هیات هندبال استان  اصفهان
نشست خبری رئیس هیات هندبال استان  اصفهان
بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
گزارش تصویری

باشگاه سپاهان

سپاهان

بازیکنان سپاهان

تیم سپاهان

سایت سپاهان