» » علیرضا سلیمانی: مهدوی در کشور پایه‌گذار تیم‌های رده پایه بود

علیرضا سلیمانی: مهدوی در کشور پایه‌گذار تیم‌های رده پایه بود

در تاریخ : 18.08.95
توسط : admin
نظرات : 0
بازدیدها : 1192
علیرضا سلیمانی: مهدوی در کشور پایه‌گذار تیم‌های رده پایه بودهمه روسای فدراسیون هندبال کشور برای این رشته زحمت کشیدند.
به گزارش روابط عمومی هیات هندبال استان اصفهان، علیرضا سلیمانی داور پیشکسوت هندبال اصفهان گفت: اگر بخواهیم با انتقادهای نابه‌جا همدیگر را تضعیف کنیم رشته مورد علاقه خود را نابود کرده‌ایم و انتقاد باید سازنده باشد.
در خصوص لیگ برتر هندبال و شرایط لیگ پیش رو برای برگزاری این مسابقات اظهار داشت: تیم‌ها مدت زیادی است تمرین می‌کنند. در برخی از تیم‌ها در بحث یارگیری تاخیرهایی وجود داشت اما تمرینات خود را از مدت‌ها قبل آغاز کردند به علاوه بازیکنان مطرح به امید باشگاه نیستند و به صورت شخصی تمرینات خود را آغاز کرده‌اند.
وی در ادامه افزود: تیم‌های خوبی برای حضور در لیگ اعلام آمادگی کردند به خصوص تیم شهرداری کاشان که باید از شهردار این شهر به خاطر حمایت از این تیم تشکر کرد چرا که از بازیکنان ملی‌پوش در ترکیب خود استفاده کرد. بازیکنان ملی‌پوش آینده هندبال را تضمین می‌کنند و برای هندبال ملی مفید هستند.
کارشناس هندبال کشورمان خاطر نشان کرد: تیم سبزوار همیشه از تیم‌های استخوان‌دار بوده و این شهر همواره از مهد‌های هندبال بوده است از استان فارس هم تیم کازرون اعلام آمادگی کرده است این تیم هم بازیکنان ملی‌پوش را جذب کرده است که این موضوع می‌تواند بسیار مهم باشد البته باز هم باید منتظر ماند تا لیگ آغاز شود و در ادامه بهتر می‌توان کیفیت لیگ را بررسی کرد.
وی در خصوص عملکرد مهدوی در فدراسیون هندبال گفت: مهدوی در تمام استان‌ها پایه‌گذار تیم‌های نونهالان و نوجوانان بود که جواب این کار بزرگ را در آینده خواهیم گرفت. در زمان رحیمی هم پایه‌گذاری خوبی برای هندبال شد و در زمان کوزه‌گری برداشت شد. برخی از اسپانسرها قول‌هایی به مهدوی دادند که آن را عملی نکردند و اگر این بیماری برای وی ایجاد نشده بود با توجه به درایت و مدیریتی که از او سراغ داشتم آینده هندبال را روشن می‌دیدم. امیدواریم خدا به وی سلامتی بدهد.
سلیمانی در خصوص حضور اکبری در راس فدراسیون هندبال به عنوان سرپرست گفت: هنوز وی را از نزدیک ندیده‌ام اما با توجه به خصوصیات و اینکه یک مدیر ورزشی بوده است و بیگانه با ورزش نیست نشان می‌دهد که می‌تواند در هر رشته‌ای مدیر خوبی باشد و امیدواریم وی بتواند سر و سامانی به هندبال ایران بدهد.
رئیس کمیته ناظران فدراسیون هندبال در خصوص اینکه آیا نسبت به ادامه برنامه‌های مهدوی در فدراسیون هندبال خوش‌بین هستید اظهار داشت: اکبری کار مهدوی را ادامه داده است و مسابقات منطقه‌ای در جنوب ایران و در بهبهان در مقطع نوجوانان در حال برگزاری است و در منطقه شمال هم به زودی آغاز می‌شود و کارها ادامه دارد. به علاوه وی توجه خاصی به تیم بانوان دارد و تیم بانوان شهرداری سنندج را به مسابقات باشگاه‌های آسیا اعزام کرد همچنین تیم ملی بانوان را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا حمایت می‌کند.
وی در خصوص عملکرد می آبادی به منظور تداوم برنامه‌های گذشته و پیش برد هندبال گفت: می‌آبادی از مدیران در هواپیمایی و ورزش بوده است. وی با هندبال بیگانه نیست و داور قاره‌ای بود و 13 سال رئیس هندبال اصفهان بود و با کوله باری از تجربه وارد فدراسیون شد. وی همواره در کنار مهدوی بود و به این رشته کمک کرد. وی از هندبالیست‌های ایران شناخت دارد و در کنار اکبری هم می‌تواند موفقیت‌ها را ادامه دهد.
سلیمانی با اشاره به اینکه نباید حتما یک مدیر ورزشی متخصص در آن رشته باشد، اظهار داشت: نباید به هندبالیست نبودن اکبری خرده گرفت. در ورزش بارها دیده‌ایم که مدیران خارج از آن رشته عملکرد خوبی داشتند. رحیمی از خانواده هندبال نبود اما دیدیم که چقدر هندبال ایران را متحول کردند. مدیر باید با درایت خود از سایر افراد متخصص در آن رشته استفاده کند. ترکیب یک مدیر ورزشی در کنار کارشناسان و اهالی فن می‌تواند یک ترکیب کامل برای موفقیت هندبال باشد که در حال حاضر نیز اتفاق در هندبال رد حال رخ دادند است.
وی افزود: 100 سال است هندبال در دنیا ایجاد شده و 50 سال است که این رشته در ایران فعالیت می‌کند. این بی انصافی است که بگوییم یک نفر کار کرده و یک نفر کار نکرده است. هندبال ابتدا یک دفتر در زیر پله‌های ورزشگاه شیرودی داشت اما اکنون در آسیا یکی از فدراسیون‌های نمونه محسوب می‌شود و خانواده هندبال باید به خود ببالد که همه روسایی که در راس هندبال قرار داشتند حتی نصیری و کوزه‌گری برای این رشته زحمت کشیده‌اند و نباید خوبی‌ها را نادیده گرفت، البته نقصان‌هایی هم وجود داشته است که باید آن را پذیرفت.
کارشناس هندبال کشورمان تاکید کرد: امیدواریم اکبری با دریافت خود هندبال ایران را مطرح کند. ما الان 6،7 لژیور داریم و همچنین داورانی داریم که در المپیک قضاوت کرده‌اند و برای مسابقات جهانی در فرانسه هم دعوت شده‌اند.اگر کسانی که هندبال را دوست دارند با انتقادهای سازنده در کنار این رشته باشند بسیاری از مشکلات حل می‌شود اما اگر بخواهیم همدیگر را تضعیف کنیم رشته مورد علاقه خود را نابود کرده‌ایم.
دسته بندی : اخبار و گزارشات
بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
گزارش تصویری

باشگاه سپاهان

سپاهان

بازیکنان سپاهان

تیم سپاهان

سایت سپاهان