» » موسوی: هندبال برای درخشش یک سرمربی قوی خارجی می‌خواهد

موسوی: هندبال برای درخشش یک سرمربی قوی خارجی می‌خواهد

در تاریخ : 17.09.95
توسط : admin
نظرات : 0
بازدیدها : 1313
موسوی: هندبال برای درخشش یک سرمربی قوی خارجی می‌خواهدبه عقیده من سرمربی آینده تیم ملی هندبال 100 درصد باید از کشورهای مطرح اروپایی انتخاب شود.
به گزارش روابط عمومی هیات هندبال استان اصفهان، علیرضا موسوی لژیونر اهل مبارکه هندبال ایران در مورد شرایطش در تیم هندبال دیناموبخارست رومانی اظهار داشت: خدا را شکر شرایط مان در دینامو خوب است. خیلی خوشحالم که دو بازیکن ایرانی دیگر هم در این تیم هستند، چراکه حضور آنها خیلی به من کمک می‌کند. حضور سجاد و الله‌کرم موجب شده تا کمتر احساس غربت کنم و شرایط به نحوی باشد که انگار در ایران بازی می‌کنیم.
وی ادامه داد: در لیگ قهرمانان هم که شرایط خوبی داریم باید بگویم برای یک خط زن خیلی سخت است که بخواهد آقای گل شود، اما خدا را شکر سجاد در جمع برترین‌ها است و الله‌کرم حدود 30 گل زده و خودم هم توانستم تقریباً 15 گل برای تیم‌مان به ثمر برسانم. آنقدر خوب کار کرده‌ایم که لقب «سه تفنگدار» را به ما داده‌اند. شنیدن این لقب از سوی هواداران برایم خیلی جالب بود. واقعاً سه تفنگدار ایرانی هستیم و به قول معروف پرچم ایران را در رومانی بالا نگه داشته‌ایم.
خط زن ایرانی تیم هندبال دیناموبخارست رومانی خاطرنشان کرد: خدا را شکر ارتباط خوبی با سایر بازیکنان دارم و کلاً آنها خیلی ما را دوست دارند. شرایط من با توجه به اینکه سال گذشته هم در این تیم بودم کمی بهتر از سجاد و الله‌کرم است. هواداران هم که همه جا ما را با نام «سه ایرانی» می‌شناسند و صدا می‌کنند. آنها همیشه با ما عکس یادگاری می‌گیرند و حامی ما هستند.
موسوی با بیان اینکه خاطره خوب خیلی زیاد است، عنوان کرد: وقتی برای خرید بیرون می‌رویم خیلی ما را تحویل می‌گیرند. اینجا این روزها به خوبی ما را می‌شناسند و می‌توانم بگویم که در رومانی خیلی معروف شده‌ایم. مردم هم خیلی به ما احترام می‌گذارند و همین موضوع برای ما انگیزه می شود تا با انرژی بیشتری برای تیم دیناموبخارست بازی کنیم.
لژیونر هندبال ایران درخصوص کوچ بازیکنان ایران به لیگ‌های خارجی تصریح کرد: رفتن به لیگ‌های خارجی خیلی خوب است و خوشحال می‌شوم ایرانی‌ها در لیگ‌های اروپایی بازی کنند، چراکه هم بازیکنان تجربه بیشتری کسب می‌کنند و هم اینکه می‌توانند در آینده به تیم ملی کمک کنند. در حال حاضر لیگ ایران خیلی بد است؛ نه پولی هست، نه برنامه‌ریزی و نظمی وجود دارد. خودم 5 سال است که در اروپا بازی می‌کنم و خوشحال می‌شوم تعداد ایرانی‌ها در تیم‌های اروپایی بیشتر شود. برای مثال این روزها بازیکنان یوگسلاوی در تیم‌های اروپایی زیاد هستند و در هر تیم چند بازیکن از یوگسلاوی حضور دارند.
وی درمورد انتخاب سرمربی برای تیم ملی هندبال ایران عنوان کرد: سرمربی تیم ملی 100درصد باید از اروپا باشد. اگر می‌خواهند تیم ملی قوی داشته باشیم باید یک مربی سطح اول دنیا را به خدمت بگیریم، چراکه ما بازیکنان بسیار خوبی داریم که روز به روز هم پیشرفت می‌کنند. در لیگ رومانی زمانی که با بازیکنان سایر کشورها حرف می‌زدم تمام آنها می‌گفتند که ایران بازیکنان خیلی خوبی دارد و تنها به یک مربی بزرگ نیاز دارد. من شک ندارم اگر این شرایط فراهم شود به راحتی قطر را هم با تمام بازیکنان اروپایی‌اش شکست می‌‌دهیم و تیم اول آسیا خواهیم شد.
موسوی درخصوص تفاوت هندبال ایران و اروپا گفت: آسیا هم خیلی با اروپا فرق می‌کند. در اروپا نظم حرف اول را می‌زند و تمام بازی‌های پخش مستقیم می‌شود و اصلاً با ایران قابل مقایسه نیست. امیدوارم شرایط به گونه‌ای شود که در آینده بتوانیم از لیگ ایران و آسیا هم عنوان لیگی منظم و الگو یاد کنیم.
لژیونر هندبال ایران ادامه داد: از ته دلم آرزو می‌کنم روزی هندبال ایران هم به سطح اروپا برسد و لیگ قوی داشته باشیم تا بتوانیم پتانسیل خودمان را به رخ جهان بکشیم. امیدوارم روزی شاهد باشیم که لیگ ایران جز 10 لیگ برتر دنیا باشد.
موسوی: هندبال برای درخشش یک سرمربی قوی خارجی می‌خواهد
موسوی: هندبال برای درخشش یک سرمربی قوی خارجی می‌خواهد
موسوی: هندبال برای درخشش یک سرمربی قوی خارجی می‌خواهد
دسته بندی : اخبار و گزارشات
بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
گزارش تصویری

باشگاه سپاهان

سپاهان

بازیکنان سپاهان

تیم سپاهان

سایت سپاهان