» » افتخاری: اگر لژیونرها درخشش دارند از برکات رحیمی است

افتخاری: اگر لژیونرها درخشش دارند از برکات رحیمی است

در تاریخ : 25.12.95
توسط : admin
نظرات : 0
بازدیدها : 589
افتخاری: اگر لژیونرها درخشش دارند از برکات رحیمی استنشست خبری رئیس و اعضای هیأت هندبال استان اصفهان صبح امروز در دفتر هیأت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی هیأت هندبال استان اصفهان، نشست خبری رئیس و اعضای هیأت هندبال استان اصفهان صبح امروز در دفتر هیأت برگزار شد که سید حسن افتخاری رئیس هیأت هندبال استان اصفهان گفت: نخستین دوره مسابقات قهرمانی هندبال در کشور در سال 52 بود که اصفهان قهرمان شد؛ از سال 47 که هندبال وارد ایران شد، اصفهان همیشه قهرمان و رکنی بود.
وی افزود: این که بگوئیم هندبال اصفهان در زمان ریاست یک فرد بزرگ شده است، اجحاف بزرگی است؛ رحیمی بسیار تاثیرگذار در قهرمانی‌های استان اصفهان بود و در زمان مدیرکلی او در سال 70 سالن شهید سجادی را آماده کرد.
رییس هیأت هندبال استان اصفهان گفت اصفهان نیازمند برگزاری تورنمنت بین المللی است و سالن 25 آبان موقعیت سخت افزاری خوبی را برای تحقق این امر ایجاد کرده است.
افتخاری بیان کرد: در مقطعی که سالن پیروزی اصفهان، میزبان جام ملت های آسیا بود و بیش از پنج هزار تماشاگر با حضور در سالن، مسابقات را تماشا می کردند و در زمان کنونی نیز ضرورت بر عهده گرفتن یک میزبانی بین الملی وجود دارد و با اداره ورزش و جوانان استان اصفهان، مکاتبه خواهیم داشت.
وی اظهار داشت: زمانی که رحیمی به فدراسیون هندبال رفت، به واسطه ‌اینکه سپاهان و ذوب‌آهن در هندبال فعال بودند، از ظرفیت ‌آن‌ها استفاده کرد تا تیم ملی را تشکیل دهد.
رئیس هیأت هندبال استان اصفهان خاطر نشان کرد: در حال حاضر 5 لژیونر اصفهانی هستند که در تیم ملی هم حضور دارند؛ بازیکنان شاخص و شایسته اصفهانی هستند که از اصفهان توانستند تیم ملی را تقویت کنند.
افتخاری بیان کرد: اگر به گذشته نگاه کنیم، هندبال اصفهان در بخش‌های مختلف از جمله مربیان، بازیکنان و داوران حضور فعال داشته است؛ در اینکه رحیمی در توسعه هندبال اصفهان تأثیر بسیار داشته است، نمی‌توان چشم‌پوشی کرد.
وی ادامه داد: اگر لژیونرها امروز می‌درخشند، از برکات حضور رحیمی بود و در زمان مدیریت او آن‌ها در نوجوانان و جوانان بازی می‌کردند.
رئیس هیأت هندبال استان اصفهان مطرح کرد: رحیمی بیشترین سال را در فدراسیون هندبال حضور داشت و تلاش‌های او برای هندبال تهران انکار ناپذیر است و بسیار تلاش کرد تا تیم‌های را از تهران راهی مسابقات کند.
وی تصریح کرد: موفقیت هندبال اصفهان از یک دهه قبل انقلاب تاکنون تعامل خوب آموزش و پرورش و هیأت هندبال است؛ نیروی انسانی در آموزش و پرورش بود و تمامی استعدادهای ما از این بخش آمد.
افتخاری بیان داشت: خوشبختانه امروزه نیز از آموزش و پرورش استفاده می‌کنیم و تفکرم این است که یک رشته آموزش و پرورشی هستیم و سپس دانشگاهی و نظامی و ... و در حال حاضر نائب رئیس بانوان هیأت و دبیر هیأت تعامل و مسؤولیت دارند.
وی ابراز کرد: بیش از آنکه هندبال بخواهد به رحیمی کمک کند، رحیمی به هندبال کمک خواهد کرد و او پیش از این نائب رئیس فدراسیون هندبال آسیا بودند و به جز آن نیز کرسی‌های بین‌المللی زیادی داشته‌اند.
رئیس هیأت هندبال استان اصفهان در ادامه گفت: امیدوارم این کرسی‌ها به ایران بازگردد تا بتوانیم در آسیا حرف اول را بزنیم، نیاز به این کرسی‌ها داریم.
وی اذعان کرد: امسال هندبال اصفهان را مشاهده کنید و دیروز تازه حکمشان را دریافت کردند؛ اصفهان در یک شیب تندی قرار گرفته بود و خودش را رساند؛ امروز که صحبت می‌کنیم شهرداری کاشان قهرمان شده است و تیم سپاهان سوم شده بود.
افتخاری ادامه داد: این درحالی است که اگر توپ آخر سپاهان در بازی مرودشت گل حساب شده بود، این تیم نیز دوم می‌شد و هنوز هم نظر نهایی اعلام نشده است و این موضوع اظهر من‌الشمس است و تمامی داوران این گل را درست حساب کرده‌اند که با این تفاسیر دو تیم اصفهانی نتیجه خوبی گرفته‌اند.
وی تصریح کرد: ذوب‌آهن بین 7 تیم در بخش بانوان سوم شده است و تیم سپاهان نیز پس از یک شیب نزولی داشت، با بازیکنان جوان خود را نگه داشته و 5 شده است و امید است در آینده بهتر نیز نتیجه کسب کند.
رئیس هیأت هندبال استان اصفهان در ادامه گفت: در بخش هندبال ساحلی نیز به افتخاراتی را رسیده‌ایم که تمامی این افتخارات نشان می‌دهد هندبال استان اصفهان در جایگاه خوبی قرار دارد.
وی افزود: شاهین‌شهر یک میزبانی خوبی داشت که در تاریخ هندبال ایران بی‌سابقه است که توانستند سهمیه لیگ برتری کسب کرده است و یعنی سه تیم در لیگ برتر بانوان در فصل آینده خواهیم داشت.
افتخاری با اشاره به افتخاراتی که تیم‌های اصفهان در دسته‌های اول و دوم کسب کرده است، اظهار کرد: تیم‌های خوبی داریم که این‌ها پشتوانه هندبال استان در بخش بانوان و آقایان هستند.
وی تصریح کرد: در بخش نونهالان و نوجوانان نیز افتخاراتی کسب کرده‌ایم که انکار ناپذیر است و هم در پسران و هم در دختران در نونهالان قهرمان شده‌ایم.
رئیس هیأت هندبال استان اصفهان مطرح کرد: تمام تیم‌های پایه ما کار کرده است و از پایه تا لیگ کار شده است و از زحمات این مربیان و باشگاه‌ها به سادگی نمی‌توان گذشت؛ جز هیأت‌هایی هستیم که تأمین مالی برایمان دشوار است اما داوران و همکاران با ما همکاران خوبی دارند.
وی در مورد جایگاه بین‌المللی هندبال ایران گفت: تمامی بازیکنان ملی‌پوش و لژیونرها اعلام آمادگی کرده‌اند تا با آمدن رحیمی همکاری داشته باشند و خود رحیمی نیز به دنبال جذب یک سرمربی خارجی خوب است.
افتخاری ادامه داد: کسب کرسی اول تا سوم در مسابقات آسیایی ایران با پتانسیلی‌ که امروز داریم، قطعی خواهد بود؛ با درایتی که رحیمی دارد، امیدواریم تیم ملی هندبال را در المپیکی 2020 مشاهده کنیم.
وی افزود: در نبود رحیمی کرسی آسیایی کسب نکردیم و از سال 2010 تا 2016 در نوجوان و جوانان کسب نکرده‌ایم اما مطمئن هستم که در حال حاضر شرایط خوبی را داریم و مسابقات مناطق به خوبی پیش می‌رود؛ ایران بیش از 200 تیم نونهال دارد.
رئیس هیأت هندبال استان اصفهان اذعان کرد: استعدادیابی بازیکنان لژیونر اصفهان توسط اسماعیل دهقان یکی از مربیان خوب انجام شده است؛ در سال تحصیلی جدید نیز چون بستر هندبال در استان اصفهان فراهم است، در سن 9 سالگی به جای طرح صباح که آموزش شنا هست و با توجه به عدم مقدورات، به این نتیجه رسیدیم که مینی هندبال را در آموزش پایه مقطع سوم دبستان قرار دهیم که این می‌تواند بسیار به هندبال ما کمک کند.
وی خاطر نشان کرد: هندبال را در استان با حداکثری حضور مناطق روبرو هستیم و مسابقات آن نیز در استان نیز تا آخرین لحظات تکلیف قهرمانی مشخص نیست و مجبور به استفاده از داوران بسیار خوب هستیم.
افتخاری: اگر لژیونرها درخشش دارند از برکات رحیمی است

افتخاری: از نظر فنی همه چیز را در اصفهان داریم و از لحاظ مربی و داوران در سطح آسیایی داریم و بارها نماینده شایسته‌ ایران در آسیا بودیم؛ ذوب‌آهن را در اولین دوره مسابقات آسیایی را داشتیم و سپس سپاهان را داشتیم و اکنون نیز شهرداری کاشان نماینده ایران است.
وی افزود: متاسفانه خبرنگار هندبال‌نویس نداریم؛ رشته ما در اروپا رشته دوم است و افقی که در هندبال می‌بینید، بعد از فوتبال اول است؛ در کشور‌های عربی نیز دوم است.
رئیس هیأت هندبال استان اصفهان تصریح کرد: در کشورهای عربی نیز توجه بیشتری به هندبال شده است و سطح مسابقات جام باشگاه‌های آسیا بسیار بالاتر از قهرمانی کشورهای آسیاست و این به دلیل حضور بازیکنان لژویونر در این مسابقات است.
وی ادامه داد: صدا و سیما به هندبال استان اصفهان وامدار است و باید نگاه ویژه‌ای به این رشته داشته باشد؛ در قهرمانی ورزش استان سقوط کرده است و تنها هندبال سرپا مانده است اما صداوسیما باید به هندبال کمک کند.
افتخاری در مورد کار در پایه تصریح کرد: در بخش استعدادیابی خوب عمل کرده‌ایم؛ در بحث آموزش یک روندی را آغاز کردیم و مهدی رهبری سرپرست استعدادیابی هیأت هندبال استان اصفهان است که قرار است ماهی یک بار با همکاری میردامادی و دیگر همکاران در هیأت در مسابقات نفرات برتر را اعلام کنند تا ماهیانه در سال 96 به عنوان یک پایگاه قهرمانی برای آنها برگزار کنیم.
وی در مورد آمدن آقای رحیمی گفت: اقبال عمومی دارد و سی سال مدیریت کرده است؛ نقطه قوتش نگاهی است که به باشگاه‌ها دارد و از همین رو اعتقاد دارم با تعاملاتی که با آسیا دارد، کرسی‌های ما را بازگردانند.
دسته بندی : اخبار و گزارشات
بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
گزارش تصویری

باشگاه سپاهان

سپاهان

بازیکنان سپاهان

تیم سپاهان

سایت سپاهان