» » افتخاری: برای آمادگی بیش‌تر نیاز به دیدار تدارکاتی داریم

افتخاری: برای آمادگی بیش‌تر نیاز به دیدار تدارکاتی داریم

در تاریخ : 18.01.96
توسط : admin
نظرات : 0
بازدیدها : 584
افتخاری: برای آمادگی بیش‌تر نیاز به دیدار تدارکاتی داریمسرمربی تیم ملی هندبال ساحلی می‌گوید که تیم ملی برای آمادگی بیش‌تر نیاز به دیدار تدارکاتی دارد و امیدوار است که بتوانند تیم پاکستان را به ایران دعوت کنند.
به گزارش روابط عمومی هیات هندبال استان اصفهان،سیدحسن افتخاری در مورد شرایط آمادگی هندبالیست‌ها برای حضور در مسابقات آسیایی هندبال ساحلی اظهار داشت: تاکنون دو مرحله اردو برای آمادگی بازیکنان برگزار و سومین مرحله اردو از روز گذشته در اصفهان آغاز شده است. به این مرحله از اردو 24 نفر دعوت شده‌اند که در اردوهای آتی مرحله تعداد نفرات دعوت شده به ۱۴ نفر کاهش خواهد داشت تا نفرات اعزامی مشخص شوند.
وی ادامه داد: یک ماه دیگر تا آغاز مسابقات آسیایی زمان داریم و امیدوارم که تا آن زمان هندبالیست‌ها آمادگی کافی را به دست آورند و تیم ایران نتیجه خوبی را در این مسابقات بگیرد.
سرمربی تیم ملی هندبال ساحلی با بیان این که داشتن بازی‌های تدارکاتی سبب موفقیت بیش‌تر تیم خواهد بود، اظهار کرد: قبل از اعزام به مسابقات ساحلی نیاز به تورنمنت و دیدارهای تدارکاتی داریم و اگر تدارکات خوبی پشت سر بگذاریم قطعاً در مسابقات موفیقت بهتری کسب خواهیم کرد. در یک ماه باقی مانده تا مسابقات امیدواریم بتوانیم دیدار تدارکاتی خوبی داشته باشیم. حتی اگر شده از پاکستان دعوت کنیم به ایران بیاید. امیدوارم بتوانیم پاکستان را به ایران دعوت و چند دیدار تدارکاتی با آن‌ها برگزار کنیم تا به شرایط بهتری برسیم.
افتخاری در مورد حریفان تیم هندبال ساحلی ایران در مسابقات آسیایی تایلند گفت: در مرحله مقدماتی شرایط برای تیم ایران تقریبا خوب است. دو حریف قدر پاکستان و بحرین که از نامداران هندبال ساحلی هستند و رزومه بسیار خوبی در این مسابقات دارند در این دوره از مسابقات حاضر نخواهند شد، این شانس خوبی برای تیم ایران خواهد بود. دو رقیب سخت دیگر در این مسابقات قطر و عمان هستند که در گروه دیگر قرار دارند و قطعا در مرحله گروهی به عنوان سرگروه به مرحله بعد صعود خواهند کرد.
او در مورد دو تیم قطر و عمان اضافه کرد: قطر عنوان سومی جهان را در کارنامه دارد و تیم متفاوتی است. این تیم ظرف شش سال گذشته سرمایه‌گذاری بسیار خوبی در هندبال داشته و در رنکینگ آسیا قهرمانی‌های زیادی را از آن خود کرده است. قطر بازیکنان چند ملیتی دارد و یکی از اصلی‌ترین رقبای تیم‌های حاضر در این مسابقات است. عمان هم تیم خوبی است و در سال ۲۰۱۶ به عنوان نماینده آسیا در مسابقات جهانی هندبال ساحلی حضور داشت. تقریباً دیگر تیم‌ها در شرایط نزدیک به هم هستند.
وی خاطرنشان کرد: البته حریفان گروه خود را نباید دست کم بگیریم. ویتنام میزبان مسابقات آسیایی مرحله قبل بود و توانست مقام چهارم را به دست آورد. تایلند اکنون میزبان این مسابقات است و در دو سه سال اخیر سرمایه‌گذاری بسیار خوبی در زمینه هندبال ساحلی انجام داده است و تیم بسیار خوبی است. افغانستان نیز در مسابقات شرق آسیا عنوان قهرمانی دارد. امارات هم از جمله کشورهایی است که در هندبال صاحب‌نام است و نباید آن‌ها را دست کم گرفت.
سرمربی تیم ملی هندبال ساحلی ایران گفت: اگر بتوانیم این حریف‌ها را پشت سر بگذاریم و به عنوان سرگروه از گروه خود به مرحله بعد صعود کنیم، شرایط بهتری برای رفتن به مسابقات جهانی پیدا خواهیم کرد.
افتخاری به عنوان پنجمی تیم ملی ایران در دوره قبل اشاره کرد و گفت: دوره قبل تیم ملی ایران با شکست ویتنام و عمان به عنوان پنجم رسید. اما ایران در دوره قبل مقابل تیم‌های پاکستان، قطر و بحرین ناکام بود.
وی در مورد ارتقای مقام پنجمی تیم هندبال ساحلی ایران گفت: ما در مسابقات ساحلی در لبه تیغ هستیم، اما شرایط و زمانی که تا آغاز مسابقات داریم این امکان را برای ما فراهم می‌کند تا بتوانیم، با شرایط خوبی در این مسابقات حاضر شویم.
ششمین دوره رقابت‌های هندبال ساحلی آسیا از ۱۷ تا ۲۵ اردیبهشت‌ماه در پاتایا تایلند پیگیری می‌شود که تیم ملی ایران در این رقابت‌ها با ویتنام، تایلند، افغانستان و امارات متحده عربی هم‌گروه است. در دیگر گروه نیز قطر، عمان، چین تایپه و ازبکستان به رقابت خواهند پرداخت. سه تیم برتر این رقابت‌ها جواز حضور در مسابقات جهانی ۲۰۱۸ روسیه را کسب می کنند.
افتخاری: برای آمادگی بیش‌تر نیاز به دیدار تدارکاتی داریم
دسته بندی : اخبار و گزارشات
بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
گزارش تصویری

باشگاه سپاهان

سپاهان

بازیکنان سپاهان

تیم سپاهان

سایت سپاهان