» » مریم غلامی: مبلغ قراردادهای لیگ برتر هندبال بسیار کم است

مریم غلامی: مبلغ قراردادهای لیگ برتر هندبال بسیار کم است

در تاریخ : 11.04.99
توسط : pejman
نظرات : 0
بازدیدها : 94
مریم غلامی: مبلغ قراردادهای لیگ برتر هندبال بسیار کم است
مریم غلامی دیماه ۷۲ در شهر اصفهان به دنیا آمد، در ورزش ابتدا با والیبال آشنا می شود، ۹ سالگی وارد رشته هندبال شد. پس از دوسال تمرین در ۱۱ سالگی به تیم ذوب آهن پیوست. نبود تیم پایه هندبال در باشگاه ذوب باعث شد تا غلامی در ۱۱ سالگی با بازیکنان بزرگسال تمرین کند.
وی ۱۴ سالگی در مسابقات المپیاد شرکت کرد در این دوره از مسابقات به عنوان پدیده رقابتها شناخته شد. این عنوان ارزشمند استارت موفقیت های او را زد، در سن ۱۴ سالگی در همان سال همراه با ذوبی ها قهرمان لیگ برتر هندبال باشگاه های کشور شد. وی در ادامه به تیم ملی جوانان دعوت شد در اخرین اردو تیم‌ ملی در سال ۹۰ که خود را برای رقابت های اسیایی قزاقستان اماده می کند با بد شانسی یک هفته قبل اعزام تیم از ناحیه ACL مصوم می شود و رقابت های آسیایی را از دست می دهد. غلامی بعد از حدود دو سال جدایی از هندبال مجدد در سال ۹۳ به هندبال و باشگاه ذوب اهن برگشت. او که روزهای خوب را با ذوب آهن تجربه می کرد بار دیگر با بد شانسی در سال ۹۴ در ابتدای فصل با پارگی مینیکس رو به رو می شود. مصدومیت های پی درپی باعث شد که غلامی قید هندبال را بزند اما با تلاش روسای استانی و مربیان وی از گرفتن این تصمیم منصرف می شود. هندبالیست اصفهانی در سال ۹۵ با فولاد مبارکه قهرمان لیگ دسته یک باشگاه های کشور شد. در سال ۹۶ همراه با تیم شاهین شهر مقام چهارم را کسب کرد. بدقولی تیم شاهین شهر در پرداخت مطالبات این بازیکن باعث شد وی دلسرد شود و دو سالی را از هندبال دور باشد و اما سرانجام فروردین ۹۸ غلامی استارت تمرینات هندبالی را میزند، غلامی در سال ۹۸ از ناحیه مچ دست مصدوم شد و این مصدومیت جزیی باعث شد و نتواند با تیم های لیگ برتری قرارداد به ثبت برساند. با پیشنهاد رئیس هیات هندبال استان اصفهان، غلامی در سال ۹۸ برای تیم لیگ یکی ریف بازی می کند و موفق شد با این تیم در رقابت های دسته یک باشگاه های کشور قهرمان شود.
غلامی که سابقه فعالیت ۱۲ ساله در ذوب اهن را دارد و همراه باتیم های مختلف لیگ برتر بارها عنوان قهرمانی و نایب قهرمانی را به دست آورده تجربه قهرمانی و حضور در تیم ریف را یکی از بهترین خاطرات ورزشی خود می داند. بازیکن سابق شاهین شهر اصفهان در گفتگویی به مشکلات موجود در رشته هندبال پرداخت و اظهار داشت: هندبال نیاز به اسپانسر های بزرگ دارد متاسفانه در هندبال اسپانسرهای موقتی وجود دارد و تیم داری در لیگ برتر به صورت مدام نیست، بجز باشگاه های ذوب آهن و فولاد مبارکه سپاهان مابقی تیم ها به صورت فصلی و موقت در لیگ برتر شرکت می کنند که همین امر باعث شده که تیم ها به وعده ها و قول های که می دهند عمل نکنند.
غلامی ادامه داد: کسی که ورزش حرفه ای را دنبال می کند‌ منبع در آمدش هم از همان ورزش است. متاسفانه در هندبال ایران رقم قرارداد بازیکنان پایین است که کفاف یک زندگی عادی برای ورزشکار حرفه ای را ندارد. همین موضوع پایین بودن قرارداد باعث می شود تا بازیکن از ادامه دادن به ورزش حرفه ای منصرف شود.
وی افزود: همین مبالغ کم قراردادها در هندبال هم از سوی باشگاه ها پرداخت نمی شود و اگر هم پرداخت شود خیلی با تاخیر است من هنوز طلب سه سال قبل خود را از تیم شاهین شهر دریافت نکردم.
بازیکن اصفهانی که با سپاهان به قهرمانی لیگ یک هم رسیده از دیگر مشکلات هندبال بانوان را ارتباط ضعیف رسانه با هندبال را می داند‌ و می گوید: پوشش ضعیف رسانه ای باعث شده که هندبال دیده نشود وهمین موضوع باعث شد اسپانسر ها در هندبال سرمایه گذاری نکنند‌‌. هندبال نیازمند حمایت و دیده شدن است در فصل قبل اتفاقی خوبی که رقم خورد پخش زنده یک بازی لیگ برتری هندبال از شبکه جهانی جام جم بود‌. امیدوارم این حمایت ها تداوم داشته باشه و هندبال بیشتر از صداوسیما ملی پخش شود تا اسپانسر ها به سمت هندبال کشیده شوند.
غلامی که سه بار در مسابقات هندبال ساحلی نکوداشت اصفهان قهرمان کشور شده در پایان در مورد قهرمانی با تیم ریف در رقابت های لیگ دسته یک باشگاه های کشور در سال ۹۸ خاطر نشان کرد: شرکت در لیگ دسته یک باشگاه های کشور و قهرمانی با تیم ریف یکی از بهترین خاطرات ورزشی من است که مسئولان استانی و تیم شرایطی را به فراهم کردند تا بازیکن با کمترین دغدغه و شرایط روحی آرام در این مسابقه شرکت کند و حاصل آن هم قهرمانی این مسابقات شد و من از مجموعه خوب ریف، بازیکنان، مربیان تیم جهت حمایت تشکر می کنم.
مریم غلامی: مبلغ قراردادهای لیگ برتر هندبال بسیار کم است
بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
گزارش تصویری

باشگاه سپاهان

سپاهان

بازیکنان سپاهان

تیم سپاهان

سایت سپاهان